Sovinec

Hrad Sovinec - a okolí !
9.5.2018 byl - podle plánu seniorů OSŽ Ostrava hl.n. uskutečněn výlet na hrad Sovinec a do blízkého okolí.
Skupina 41 účastníků odjížděla EC 144 do Olomouce , kde byla dohodnuta přeprava busem společnosti ARRIVA Olomouc.
Klasika - vlak měl zpoždění !!!!
To však dobrou náladu ani průběh akce nijak neovlivnilo.
První zastávka - hrad Sovinec - skupinu provázel velmi mladý a též docela malý průvodce, jež však tyto vlastnosti vykompenzoval svým hodně vstřícným , sympatickým a erudovaným přístupem - zkrátka - chlapec se seniorům líbil.
Po prohlídce hradu následovala krátká cesta busem do Pradědovy galerie u Halouzků. Kouzelná procházka vyřezávanými postavami lidí i zvířat, kde na vás koukaly koaly,"slinili" sloni výrali výři - ale mohli jste si vybít vztek i na svého šéfa bouchnutím do boxovacího pytle, či se jako senior provézt na vyřezávaném kolotoči.
A - výborné občerstvení. ( to přimělo organizátorku k tomu, aby jménem zúčastněných poděkovala Halouzkům a popřála jim hodně úspěchů !) Od Halouzků na Makču-Pikču - arboretum Ing. Radima Slabého založené v roce 2008 bylo zakončením velmi působivým - byť - " počasí neovlivníš " a tak trochu sprchlo - obdivovatelé rostlin, rostlinek, ale hlavně zahradní krásy i architektury si přišli na své !
Sympatický řidič autobusu pan Matoušek odvezl skupinu na nádr. v Olomouci - a zde - opět České dráhy nezklamaly - zpoždění + 20´ u vlaku IC 509 bylo tentokrát velmi vítané !!!
A některým to vyšlo ještě i na pivko !

Dost vydařený výlet !!!!

Marie Drgáčová

Několik fotografií:


Přidáno / naposledy upraveno: 03. 07. 2020 18:16:07
Vytvořil Adam Šefránek
© 2016 OSŽ Ostrava