Jeseník

Vlakový zájezd do JESENÍKU dne13.3 2019

Ve středu 13.3.2019 se vydala skupina 33 seniorů na vlakový zájezd do lázeňského města Jeseník. Odjezd ze Svinova byl R 1132 v 6:00 hod.

Přestup v Krnově proběhl načas a motoráček nás převezl přes polské území až do malebného města Jeseníku, kde nás očekával náš průvodce pan výpravčí OREL Stanislav, který nás dovedl asi po 15 minutách do své hospůdky. Zde nás srdečně přivítala jeho paní, která v uvedené hospůdce pracuje jako výčepní i servírka. Senioři se rozdělili na dvě skupiny a postupně se tak vystřídali v prostorách minipivovaru, kde byla provedena panem výpravčím = sládkem = komentovaná prohlídka. Obě skupiny se postupně vystřídaly nejen v prohlídce, ale také v ochutnávce 4 druhů zde vyráběného piva.

Na závěr bylo podáno všem malé občerstvení ve formě domácky vyrobeného utopence, který všem velmi chutnal a marně loudili na paní hostinské recept na domácí výrobu této pochoutky. Kdo chtěl mohl si ještě v hospůdce nebo také ve zbývajícím čase ve městě zakoupit suvenýry či jinévěci.

Vlak nás dovezl všechny v pořádku do OSTRAVY Svinova a pocit příjemného stráveného jarního dne jsme si přivezli i domů .

ČiklovaHelena

Foto:

Přidáno / naposledy upraveno: 02. 07. 2020 15:11:07
Vytvořil Adam Šefránek
© 2016 OSŽ Ostrava