Z Vídně na sever

Na akci se přihlásilo 41 lidí; těsně před akcí nebo v den akce z různých důvodů (hlavně nemoci a pády na zledovatělých chodnících) se odhlásilo nebo nepřišlo 6 lidí. Na druhé straně po termínu přihlášek a v den akce se dohlásilo 8 lidí, takže celkem nás bylo 38 (v NPÚ v první části programu) a na komentovanou prohlídku Katedrály Božského Spasitele přišlo ještě dalších 5 lidí (hlavně zaměstnanců ŽMMS, kteří už byli na vernisáži výstavy z Vídně na sever při její vernisáži), takže nás bylo rekordních 43 lidí a to včetně hostů (viz přiložený seznam účastníků akce).

Program byl dodržen a to i přesto, že hrozilo, že na komentovanou prohlídku nepřijde ten nejžádanější a to autorka monografií o Kulturním dědictví SDCF a Kulturním dědictví Severní státní dráhy, paní Mgr. Alena Borovcová, která onemocněla silnou chřipkou, ale nějak se přemohla a aspoň na tu hodinku na komentování prohlídky výstavy pro nás, přišla. Moc jsem jí za to poděkoval, byla skvělá i přes nemoc.

V katedrále byla taky šikovná průvodkyně paní Mgr. Košáková a na mou prosbu zapnula ozvučení celé katedrály, takže její povídání bylo krásně slyšet.

Snad se to líbilo.

Josef Juřeník

Fotografie z této akce:

Přidáno / naposledy upraveno: 13. 03. 2018 21:11:03
Vytvořil Adam Šefránek
© 2016 OSŽ Ostrava